Zielonogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa (logo)

OFERTA PROGRAMOWA

Zajęcia odbywają się według Planu zajęć

OFERTA PROGRAMOWA


Gimnastyka 50+

Zadyszka przy wejściu na schody? Nie chce się podbiec do autobusu? Ciężko schylić się  zawiązać buty?

Zapraszamy Państwa na ćwiczenia usprawniające, które mają na celu wzmocnienie mięśni, uelastycznienie układu kostno-stawowego, poprawienie wydolności krążeniowo-oddechowej, zapobieganie osteoporozie, zapobieganie bólom kręgosłupa oraz poprawienie ogólnej kondycji, postawy, sylwetki i oczywiście humoru!

 

Joga z Ewą

To praktyka ćwiczenia ciała, która przywraca i pogłębia sprawność fizyczną ćwiczącego. Na nowo uczy nas prawidłowej postawy, leczy nasz kręgosłup, uruchamia mięśnie, o których niemal zapomnieliśmy, rozciąga i uelastycznia zbyt sztywne partie ciała, wzmacnia te, które są zbyt wiotkie. Po pewnym czasie znacznie poprawiamy swą sprawność, spontanicznie pogłębiamy nasz oddech a nasze organy wewnętrzne odzyskują swa naturalną witalność.

 

Joga z Krysią

Zajęcia, na których zrelaksujemy się, wzmocnimy, zregenerujemy, zadbamy o obszary zapomniane czy problematyczne. Zajęcia adresowane do kobiet w każdym wieku. Również do pań w ciąży, po urodzeniu dziecka czy w okresie menopauzy. Ćwiczenia są dopasowane do poziomu grupy i poszczególnych osób, tak, aby osoby początkujące nie czuły się zbyt obciążone, a osoby zaawansowane mogły wykonać ambitniejszą pracę. Zajęcia trwają 1,5 h i zawierają w sobie asany (pozycje jogi), pracę z oddechem, elementy relaksacji, koncentracji.

 

Pilates

To system ćwiczeń fizycznych, którego celem jest rozciągnięcie wszystkich mięśni ciała. System Pilates to połączenie jogi,  baletu i ćwiczeń izometrycznych. Według założeń Pilatesu, metoda ta przyczyniać się ma do: wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących.

 

Taniec dla Kobiet

Zajęcia Taneczno - Ruchowe

  • Taniec bez pary
  • Lekcja gracji
  • Różne style

Zdrowy Kręgosłup

Na zajęciach tych koncentrujemy się na wzmacnianiu tzw. głębokiego gorsetu mięśniowego, który ma za zadanie ochronę dolnej części pleców. Odciążamy poprzez to przemęczony i często obolały grzbiet. Główna praca odbywa się tu w obrębie mm. podstawy miednicy, brzucha, pośladków, mięśni przykręgosłupowych. Zajęcia są procesem, podczas którego stopniowo przechodzi się do kolejnych etapów regulowania pracy mięśniowej, przy czym – najważniejsza jest podstawa – czyli stabilne, elastyczne, silne mięśnie głębokie.

Systematyczna praktyka pomaga:

  • zmniejszyć ryzyko kontuzji i zapobiegać bólom kręgosłupa
  • złagodzić lub znieść dolegliwości bólowe pleców (głównie w obrębie kręgosłupa lędźwiowego oraz miednicy)
  • podnieść sprawność stawów i zwiększyć ich zakres ruchu
  • poprawić koordynację ruchową i giętkość ciała

Ponad to dzięki swojej specyfice i korelacji z oddechem – umożliwia zwiększenie koncentracji uwagi i samoświadomości w obrębie własnego ciała. Stwarza też możliwość do wyciszenia umysłu i psychicznego relaksu.

Gobeliny

Zajęcia z tkactwa artystycznego.

Malarstwo Sztalugowe

Malarstwo sztalugowe od podstaw. Nauka przygotowania blejtramu i gruntowanie. Nauka kompozycji pod okiem artysty malarza oraz technicznego   i technologicznego rejestrowania na płótnie swoich spostrzeżeń estetycznych. Cotygodniowa korekta poszczególnych etapów powstawania obrazu. Na koniec zorganizowanie wystawy powstałych prac.

Rękodzieło Artystyczne

Zajęcia z rękodzieła artystycznego obejmują tradycyjne techniki rękodzielnicze oraz techniki mało znane takie jak: koronka klockowa, frywolitkowa i siatkowa oraz słoma kukurydziana itp. Dają one dużo satysfakcji oraz otwierają nowe możliwości wyrazu plastycznego. Umożliwiają pełniejsze spojrzenie na twórczość ludową i dostosowanie jej do nowoczesnych trendów w modzie, biżuterii, wystroju mieszkań itp.

Język Angielski

Małe grupy uczące się języka angielskiego, w przyjaznej atmosferze, różne poziomy nauczania.

 

Zajęcia Komputerowe

Zajęcia adresowane do osób, dla których komputer jest nadal wielką edukacyjną zagadką.

Uczymy tak, aby osoba mogła samodzielnie pracować na komputerze: posługiwać się systemem operacyjnym oraz w sposób przemyślany korzystać z Internetu.

Brydż Towarzyski

Brydż jest zarówno grą towarzyską, jak i sportową. Można w niego grać w gronie przyjaciół, podobnie jak w wiele innych gier karcianych.

Tenis stołowy

Gra dla osób w każdym wieku. Wyrabia refleks i sprawność ruchową.

 

Zespół „Winne Grona”

Im starsi tym lepsi. Zespół Muzyczno – Instrumentalny zaprasza na spotkania z piosenką biesiadną. Przygotowujemy programy tematyczne, okolicznościowe i występy konkursowe (przeglądy).

Imprezy wg Kalendarza

Okolicznościowe spotkania z piosenką biesiadną z okazji winobrania, jesieni, Świąt, walentynek, uroczystości patriotycznych, powitania wiosny czy lata; warsztaty, pokazy, wernisaże, wystawy zdjęć i prac różnych sekcji Spółdzielczego Domu Kultury „NOWITA”

 

Z A P R A S Z A M Y   N A   Z A J Ę C I A

Zachęcamy członków Zielonogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej do wzięcia udziału w tworzeniu oferty programowej SDK „NOWITA” i złożenia swoich propozycji zajęć.

 

 

Na górę strony
E-OPŁATY i E-DOKUMENTY
E-DEKLARACJE