Zielonogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa (logo)

OFERTA PROGRAMOWA

Od 1 września 2018 r.

ZDROWO I SPORTOWO


Gimnastyka 50+

Zadyszka przy wejściu na schody? Nie chce się podbiec do autobusu? Ciężko schylić się  zawiązać buty?

Zapraszamy Państwa na ćwiczenia usprawniające, które mają na celu wzmocnienie mięśni, uelastycznienie układu kostno-stawowego, poprawienie wydolności krążeniowo-oddechowej, zapobieganie osteoporozie, zapobieganie bólom kręgosłupa oraz poprawienie ogólnej kondycji, postawy, sylwetki i oczywiście humoru!

Joga z Ewą

To praktyka ćwiczenia ciała, która przywraca i pogłębia sprawność fizyczną ćwiczącego. Na nowo uczy nas prawidłowej postawy, leczy nasz kręgosłup, uruchamia mięśnie o których niemal zapomnieliśmy, rozciąga i uelastycznia zbyt sztywne partie ciała, wzmacnia te, które są zbyt wiotkie. Po pewnym czasie znacznie poprawiamy swą sprawność, spontanicznie pogłębiamy nasz oddech a nasze organy wewnętrzne odzyskują swa naturalną witalność.

Joga z Gosią

Zapraszamy Państwa na zajęcia jogi, które pomogą się zrelaksować, a także odprężyć ciało i bolący kręgosłup. Będziemy ćwiczyć asany jogi, obserwując odczucia płynące z ciała,  starając się osiągnąć wewnętrzną harmonię i spokój.

Joga dla kobiet

Zajęcia, na których zrelaksujemy się, wzmocnimy, zregenerujemy, zadbamy o obszary zapomniane czy problematyczne. Zajęcia adresowane do kobiet w każdym wieku. Również do pań w ciąży, po urodzeniu dziecka czy w okresie menopauzy. Ćwiczenia są dopasowane do poziomu grupy i poszczególnych osób, tak aby osoby początkujące nie czuły się zbyt obciążone, a osoby zaawansowane mogły wykonać ambitniejszą pracę. Zajęcia trwają 1,5 h i zawierają w sobie asany (pozycje jogi), pracę z oddechem, elementy relaksacji, koncentracji itp. Zajęcia prowadzi instruktorka jogi w nurcie vinyasa krama, instruktorka streching & conditioning, instruktorka zajęć dla kobiet po porodzie, prowadzi też warsztaty z treningu mięśni dna miednicy. Chciałabym, aby moje zajęcia pomogły Ci się czuć w swoim ciele wygodnie i sprawnie. Ważny jest też dla mnie aspekt samoakceptacji i szacunku dla swojego ciała.

Pilates

to system ćwiczeń fizycznych którego celem miało być rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. System pilates to połączenie jogibaletu i ćwiczeń izometrycznych. Według założeń Pilatesa, metoda ta przyczyniać się ma do: wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących.

Relaks - Strefa Dźwięku

Relaks, spokój i ukojenie przy dźwiękach kryształowo czystych kamertonów, rur solfeggio, mis kryształowych i innych instrumentów. Przyjdź i posłuchaj!!! Poczuj jak płynie w Tobie fala dźwięku, która porusza krew a na Twojej twarzy rozkwita uśmiech i płynie jak rzeka burząc wszelkie granice, roztapiając wszystko, co przeszkadza i utrudnia życie.

Zajęcia głęboko relaksacyjne

Jeśli potrzebujesz w przyjemny sposób zrelaksować ciało i umysł zapraszam serdecznie na głęboko relaksujące ćwiczenia w grupie, oparte na skutecznych metodach rozluźniania ciała i umysłu. W programie różnorodne, metody pracy z ciałem i poruszająca muzyka.

Taniec dla Kobiet

Tenis stołowy

Gra dla osób w każdym wieku. Wyrabia refleks i sprawność ruchową.

Zdrowy Kręgosłup

Na zajęciach tych koncentrujemy się na wzmacnianiu tzw. głębokiego gorsetu mięśniowego, który ma za zadanie ochronę dolnej części pleców. Odciążamy poprzez to przemęczony i często obolały grzbiet. Główna praca odbywa się tu w obrębie mm. podstawy miednicy, brzucha, pośladków, mięśni przykręgosłupowych. Zajęcia są procesem, podczas którego stopniowo przechodzi się do kolejnych etapów regulowania pracy mięśniowej, przy czym – najważniejsza jest podstawa – czyli stabilne, elastyczne, silne mięśnie głębokie.

Systematyczna praktyka pomaga:

  • zmniejszyć ryzyko kontuzji i zapobiegać bólom kręgosłupa
  • złagodzić lub znieść dolegliwości bólowe pleców (głównie w obrębie kręgosłupa lędźwiowego oraz miednicy)
  • podnieść sprawność stawów i zwiększyć ich zakres ruchu
  • poprawić koordynację ruchową i giętkość ciała.

Ponad to dzięki swojej specyfice i korelacji z oddechem – umożliwia zwiększenie koncentracji uwagi i samoświadomości w obrębie własnego ciała. Stwarza też możliwość do wyciszenia umysłu i psychicznego relaksu.


PLASTYCZNIE I ARTYSTYCZNIE


Gobeliny

Zajęcia z tkactwa artystycznego.

Malarstwo Sztalugowe

Malarstwo sztalugowe od podstaw. Nauka przygotowania blejtramu i gruntowanie. Nauka kompozycji pod okiem artysty malarza oraz technicznego i technologicznego rejestrowania na płótnie swoich spostrzeżeń estetycznych. Cotygodniowa korekta poszczególnych etapów powstawania obrazu. Na koniec zorganizowanie wystawy powstałych prac.

Prezenty Art.

Jak sama nazwa wskazuje będziemy wykonywać różne przedmioty artystyczne, które będziemy mogli ofiarować jako prezenty naszym najbliższym, przyjaciołom, znajomym. Inspiracji poszukamy wszędzie: w przyrodzie, w nas samych, w Internecie.

Rękodzieło Artystyczne

Zajęcia z rękodzieła artystycznego obejmują tradycyjne techniki rękodzielnicze oraz techniki mało znane takie jak: koronka klockowa, frywolitkowa i siatkowa oraz słoma kukurydziana itp. Dają one dużo satysfakcji oraz otwierają nowe możliwości wyrazu plastycznego. Umożliwiają pełniejsze spojrzenie na twórczość ludową i dostosowanie jej do nowoczesnych trendów w modzie, biżuterii, wystroju mieszkań itp.


EDUKACYJNIE


Język Angielski i Język Włoski

Małe grupy uczące się języka angielskiego, włoskiego i niemieckiego w przyjaznej atmosferze.

Klub Malucha „Mali Odkrywcy”

Zapraszamy do wspólnej zabawy rodziców z dziećmi w wieku od 1,5 roku do 3 lat.

Odkrywamy świat przez zabawę , uczymy się poprawnie wymawiać głoski, jak się przywitać i dzielić się zabawkami z innymi dziećmi. Przez całą godzinę zajęć dzieci świetnie się bawią. Dzięki zabawie z innymi maluchami nasze pociechy uczą się zasad i praw panujących w otaczającym je świecie. Zabawa w grupie umożliwia dziecku poznanie świata w działaniu.

Wspólna zabawa z rodzicami daje poczucie bezpieczeństwa. W takiej atmosferze maluszki, bawiąc się z innymi dzieci nabywają wielu umiejętności: uczą się bycia z innymi, odkrywają tajemnice świata, przy tym podnoszą poczucie własnej wartości, stają się bardziej samodzielne, otwarte. Dzieci mają tez możliwość ćwiczenia zdolności manualnych, poprzez np. ugniatanie masy solnej.

Warsztaty kreatywno-rozwojowe dla Kobiet

Spotkania będą pobudzać naszą kreatywność i chęć rozwoju osobistego. Będziemy zajmować się twórczym i aktywnym podejściem do życia, uruchomiać wyobraźnię m.in. poprzez kreatywne pisanie i wizualizacje, rysować sny i projektować marzenia, pracować z ciałem poprzez ćwiczenia relaksujące i zabawy ruchowe, omawiać zdrowe odżywianie i aktywny styl życia, poszerzać wiedzę na temat kobiecości i naszego potencjału oraz dzielić się wiedzą i doświadczeniami. Spotkania kształtowane będą przez same uczestniczki – ich zainteresowania, potrzeby i marzenia, a także umiejętności.


Warsztaty muzyczne: Świadomość głosu poprzez ruch.

Jest to autorska i nowatorska metoda pracy z głosem (z zakresu mowy i śpiewu), oparta na świadomości ruchowej ciała. Wykonywane sekwencje ruchowe, zsynchronizowane z oddechem, naturalnie otwierają głos i wydobywają cały jego potencjał.

Korzyści:

  • zaczniesz wydobywać głos w ekonomiczny sposób: max efektu i min wysiłku głosowego,
  • Twój głos zacznie płynąć od „podstaw” z siłą i możliwościami, które na nowo odkryjesz (dotyczy to barwy, natężenia, skali głosu),
  • poczujesz spójność między całym sobą a głosem,
  • poprawisz funkcje oddechowe ciała,
  • poprawisz funkcje koordynacji ruchowej ciała,
  • nabierzesz większej pewności samej/samego siebie.

 

 

TOWARZYSKO I IMPREZOWO


Brydż Towarzyski


Brydż jest zarówno grą towarzyską, jak i sportową. Można w niego grać w gronie przyjaciół, podobnie jak w wiele innych gier karcianych.

Zespół „Winne Grona”

Im starsi tym lepsi. Zespół muzyczno – instrumentalny zaprasza na spotkania z piosenką biesiadną. Przygotowujemy programy tematyczne, okolicznościowe i występy konkursowe (przeglądy). Raz w miesiącu zapraszamy na spotkanie z piosenką biesiadną.

Imprezy wg Kalendarza

Okolicznościowe spotkania z piosenką biesiadną z okazji winobrania, jesieni, Świąt, walentynek, uroczystości patriotycznych, powitania wiosny czy lata; warsztaty, pokazy, wernisaże, wystawy zdjęć i prac różnych sekcji naszego Domu Kultury.

 


Z A P R A S Z A M Y N A   Z A J Ę C I A


Zachęcamy członków Zielonogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej do wzięcia udziału
w tworzeniu oferty programowej SDK „Nowita” i złożenia swoich propozycji zajęć.

Na górę strony
E-OPŁATY i E-DOKUMENTY