Zielonogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa (logo)

OFERTA PROGRAMOWA

Od 1 kwietnia 2019 r.

ZDROWO I SPORTOWO


Gimnastyka 50+

Zadyszka przy wejściu na schody? Nie chce się podbiec do autobusu? Ciężko schylić się  zawiązać buty?

Zapraszamy Państwa na ćwiczenia usprawniające, które mają na celu wzmocnienie mięśni, uelastycznienie układu kostno-stawowego, poprawienie wydolności krążeniowo-oddechowej, zapobieganie osteoporozie, zapobieganie bólom kręgosłupa oraz poprawienie ogólnej kondycji, postawy, sylwetki i oczywiście humoru!

Joga z Ewą

To praktyka ćwiczenia ciała, która przywraca i pogłębia sprawność fizyczną ćwiczącego. Na nowo uczy nas prawidłowej postawy, leczy nasz kręgosłup, uruchamia mięśnie o których niemal zapomnieliśmy, rozciąga i uelastycznia zbyt sztywne partie ciała, wzmacnia te, które są zbyt wiotkie. Po pewnym czasie znacznie poprawiamy swą sprawność, spontanicznie pogłębiamy nasz oddech a nasze organy wewnętrzne odzyskują swa naturalną witalność.

Joga z Gosią

Zapraszamy Państwa na zajęcia jogi, które pomogą się zrelaksować, a także odprężyć ciało i bolący kręgosłup. Będziemy ćwiczyć asany jogi, obserwując odczucia płynące z ciała,  starając się osiągnąć wewnętrzną harmonię i spokój.

Joga dla kobiet

Zajęcia, na których zrelaksujemy się, wzmocnimy, zregenerujemy, zadbamy o obszary zapomniane czy problematyczne. Zajęcia adresowane do kobiet w każdym wieku. Również do pań w ciąży, po urodzeniu dziecka czy w okresie menopauzy. Ćwiczenia są dopasowane do poziomu grupy i poszczególnych osób, tak aby osoby początkujące nie czuły się zbyt obciążone, a osoby zaawansowane mogły wykonać ambitniejszą pracę. Zajęcia trwają 1,5 h i zawierają w sobie asany (pozycje jogi), pracę z oddechem, elementy relaksacji, koncentracji itp. Zajęcia prowadzi instruktorka jogi w nurcie vinyasa krama, instruktorka streching & conditioning, instruktorka zajęć dla kobiet po porodzie, prowadzi też warsztaty z treningu mięśni dna miednicy. Chciałabym, aby moje zajęcia pomogły Ci się czuć w swoim ciele wygodnie i sprawnie. Ważny jest też dla mnie aspekt samoakceptacji i szacunku dla swojego ciała.

Pilates

to system ćwiczeń fizycznych którego celem miało być rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. System pilates to połączenie jogibaletu i ćwiczeń izometrycznych. Według założeń Pilatesa, metoda ta przyczyniać się ma do: wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących.

Relaks - Strefa Dźwięku

Relaks, spokój i ukojenie przy dźwiękach kryształowo czystych kamertonów, rur solfeggio, mis kryształowych i innych instrumentów. Przyjdź i posłuchaj!!! Poczuj jak płynie w Tobie fala dźwięku, która porusza krew a na Twojej twarzy rozkwita uśmiech i płynie jak rzeka burząc wszelkie granice, roztapiając wszystko, co przeszkadza i utrudnia życie.


Taniec dla Kobiet

Tenis stołowy

Gra dla osób w każdym wieku. Wyrabia refleks i sprawność ruchową.

Zdrowy Kręgosłup
Na zajęciach tych koncentrujemy się na wzmacnianiu tzw. głębokiego gorsetu mięśniowego, który ma za zadanie ochronę dolnej części pleców. Odciążamy poprzez to przemęczony i często obolały grzbiet. Główna praca odbywa się tu w obrębie mm. podstawy miednicy, brzucha, pośladków, mięśni przykręgosłupowych. Zajęcia są procesem, podczas którego stopniowo przechodzi się do kolejnych etapów regulowania pracy mięśniowej, przy czym – najważniejsza jest podstawa – czyli stabilne, elastyczne, silne mięśnie głębokie.

Systematyczna praktyka pomaga:

  • zmniejszyć ryzyko kontuzji i zapobiegać bólom kręgosłupa
  • złagodzić lub znieść dolegliwości bólowe pleców (głównie w obrębie kręgosłupa lędźwiowego oraz miednicy)
  • podnieść sprawność stawów i zwiększyć ich zakres ruchu
  • poprawić koordynację ruchową i giętkość ciała.

Ponad to dzięki swojej specyfice i korelacji z oddechem – umożliwia zwiększenie koncentracji uwagi i samoświadomości w obrębie własnego ciała. Stwarza też możliwość do wyciszenia umysłu i psychicznego relaksu.


PLASTYCZNIE I ARTYSTYCZNIE


Gobeliny

Zajęcia z tkactwa artystycznego.

Malarstwo Sztalugowe

Malarstwo sztalugowe od podstaw. Nauka przygotowania blejtramu i gruntowanie. Nauka kompozycji pod okiem artysty malarza oraz technicznego i technologicznego rejestrowania na płótnie swoich spostrzeżeń estetycznych. Cotygodniowa korekta poszczególnych etapów powstawania obrazu. Na koniec zorganizowanie wystawy powstałych prac.


Rękodzieło Artystyczne

Zajęcia z rękodzieła artystycznego obejmują tradycyjne techniki rękodzielnicze oraz techniki mało znane takie jak: koronka klockowa, frywolitkowa i siatkowa oraz słoma kukurydziana itp. Dają one dużo satysfakcji oraz otwierają nowe możliwości wyrazu plastycznego. Umożliwiają pełniejsze spojrzenie na twórczość ludową i dostosowanie jej do nowoczesnych trendów w modzie, biżuterii, wystroju mieszkań itp.


EDUKACYJNIE


Język Angielski i Język Włoski

Małe grupy uczące się języka angielskiego, włoskiego i niemieckiego w przyjaznej atmosferze.

Kolorowe Misie
Zapraszamy do wspólnej zabawy rodziców z dziećmi w wieku od 2 roku do 5 lat.
Odkrywamy świat przez zabawę , uczymy się poprawnie wymawiać głoski, jak się przywitać
i dzielić się zabawkami z innymi dziećmi. Dzięki zabawie  z innymi maluchami nasze pociechy  uczą się zasad  i praw panujących w otaczającym je świecie. Zabawa w grupie umożliwia  dziecku poznanie świata w działaniu.

Wspólna zabawa  z rodzicami  daje poczucie bezpieczeństwa. W takiej atmosferze maluszki, bawiąc  się z innymi dzieci nabywają wielu umiejętności: uczą się bycia z innymi, odkrywają tajemnice świata, przy tym podnoszą poczucie własnej wartości, stają się bardziej samodzielne, otwarte. Dzieci mają tez możliwość ćwiczenia zdolności manualnych,  poprzez np. ugniatanie masy solnej.

 

TOWARZYSKO I IMPREZOWO


Brydż Towarzyski i Sportowy
Brydż jest zarówno grą towarzyską, jak i sportową. Można w niego grać w gronie przyjaciół, podobnie jak w wiele innych gier karcianych. W środy i piątki gramy turniejowo.

Zespół „Winne Grona”
Im starsi tym lepsi. Zespół muzyczno – instrumentalny zaprasza na spotkania z piosenką biesiadną. Przygotowujemy programy tematyczne, okolicznościowe i występy konkursowe (przeglądy). Raz w miesiącu zapraszamy na spotkanie z piosenką biesiadną.

Imprezy wg Kalendarza
Okolicznościowe spotkania z piosenką biesiadną z okazji winobrania, jesieni, Świąt, walentynek, uroczystości patriotycznych, powitania wiosny czy lata; warsztaty, pokazy, wernisaże, wystawy zdjęć i prac różnych sekcji naszego Domu Kultury.

 

Z A P R A S Z A M Y   N A   Z A J Ę C I A

Zachęcamy członków Zielonogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej do wzięcia udziału
w tworzeniu oferty programowej SDK „Nowita” i złożenia swoich propozycji zajęć.


Na górę strony
E-OPŁATY i E-DOKUMENTY