Zielonogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa (logo)

OFERTA PROGRAMOWA

Zajęcia odbywają się według Planu zajęć

 

OFERTA PROGRAMOWA

ZDROWO I SPORTOWO

Callanetics

Cała filozofia tej gimnastyki opiera się na zrozumieniu zasad działania mięśni, ich zależności i wydobycia piękna ruchu. Jest to program ćwiczeń, które wykona można w ciągu jednej godziny. Ich celem jest wyszczuplenie nóg, bioder, spłaszczenie brzucha i utwardzenie mięśni. Uprawianie Callanetics daje bardzo szybkie rezultaty. Doświadczenie wykazało, że szczególną korzyść odnoszą panie w średnim i starszym wieku.

Gimnastyka 50+

Zadyszka przy wejściu na schody? Nie chce się podbiec do autobusu? Ciężko schylić się  zawiązać buty?

Zapraszamy Państwa na ćwiczenia usprawniające, które mają na celu wzmocnienie mięśni, uelastycznienie układu kostno-stawowego, poprawienie wydolności krążeniowo-oddechowej, zapobieganie osteoporozie, zapobieganie bólom kręgosłupa oraz poprawienie ogólnej kondycji, postawy, sylwetki i oczywiście humoru!

Joga z Ewą

To praktyka ćwiczenia ciała, która przywraca i pogłębia sprawność fizyczną ćwiczącego. Na nowo uczy nas prawidłowej postawy, leczy nasz kręgosłup, uruchamia mięśnie o których niemal zapomnieliśmy, rozciąga i uelastycznia zbyt sztywne partie ciała, wzmacnia te, które są zbyt wiotkie. Po pewnym czasie znacznie poprawiamy swą sprawność, spontanicznie pogłębiamy nasz oddech a nasze organy wewnętrzne odzyskują swa naturalną witalność.

Joga z Małgosią

Zapraszamy Państwa na zajęcia jogi, które pomogą się zrelaksować, a także odprężyć ciało i bolący kręgosłup. Będziemy ćwiczyć asany jogi, obserwując odczucia płynące z ciała,  starając się osiągnąć wewnętrzną harmonię i spokój.

Joga dla Kobiet

Zajęcia, na których zrelaksujemy się, wzmocnimy, zregenerujemy, zadbamy o obszary zapomniane czy problematyczne. Zajęcia adresowane do kobiet w każdym wieku. Również do pań w ciąży, po urodzeniu dziecka czy w okresie menopauzy. Ćwiczenia są dopasowane do poziomu grupy i poszczególnych osób, tak aby osoby początkujące nie czuły się zbyt obciążone, a osoby zaawansowane mogły wykonać ambitniejszą pracę. Zajęcia trwają 1,5 h i zawierają w sobie asany (pozycje jogi), pracę z oddechem, elementy relaksacji, koncentracji itp. Zajęcia prowadzi  instruktorka jogi w nurcie vinyasa krama, instruktorka streching & conditioning, instruktorka zajęć dla kobiet po porodzie, prowadzi też warsztaty z treningu mięśni dna miednicy. Chciałabym, aby moje zajęcia pomogły Ci się czuć w swoim ciele wygodnie i sprawnie. Ważny jest też dla mnie aspekt samoakceptacji i szacunku dla swojego ciała.

Pilates

To system ćwiczeń fizycznych którego celem miało być rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. System pilates to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Według założeń Pilatesa, metoda ta przyczyniać się ma do: wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących.

Relaks - Strefa  Dźwięku

Relaks, spokój i ukojenie przy dźwiękach kryształowo czystych kamertonów, rur solfeggio, mis kryształowych i innych instrumentów. Przyjdź i posłuchaj!!! Poczuj jak płynie w Tobie fala dźwięku, która porusza krew a na Twojej twarzy rozkwita uśmiech i płynie  jak rzeka burząc wszelkie granice, roztapiając wszystko, co przeszkadza i utrudnia życie.

Taniec dla Kobiet

Zajęcia taneczno - ruchowe

  • Taniec bez pary
  • Świetna zabawa
  • Różne style
  • Lekcja gracji
  • Satysfakcja z aktywnego wypoczynku

Tenis stołowy

Gra dla osób w każdym wieku. Wyrabia refleks i sprawność ruchową.

Zdrowy Kręgosłup

Na zajęciach tych koncentrujemy się na wzmacnianiu tzw. głębokiego gorsetu mięśniowego, który ma za zadanie ochronę dolnej części pleców. Odciążamy poprzez to przemęczony i często obolały grzbiet. Główna praca odbywa się tu w obrębie mm. podstawy miednicy, brzucha, pośladków, mięśni przykręgosłupowych. Zajęcia są procesem, podczas którego stopniowo przechodzi się do kolejnych etapów regulowania pracy mięśniowej, przy czym – najważniejsza jest podstawa – czyli stabilne, elastyczne, silne mięśnie głębokie.

Systematyczna praktyka pomaga:

  • zmniejszyć ryzyko kontuzji i zapobiegać bólom kręgosłupa
  • złagodzić lub znieść dolegliwości bólowe pleców (głównie w obrębie kręgosłupa lędźwiowego oraz miednicy)
  • podnieść sprawność stawów i zwiększyć ich zakres ruchu
  • poprawić koordynację ruchową i giętkość ciała

Ponad to dzięki swojej specyfice i korelacji z oddechem – umożliwia zwiększenie koncentracji uwagi i samoświadomości w obrębie własnego ciała. Stwarza też możliwość do wyciszenia umysłu i psychicznego relaksu.

 

PLASTYCZNIE I ARTYSTYCZNIE

Gobeliny

Zajęcia z tkactwa artystycznego

Malarstwo Sztalugowe

Malarstwo sztalugowe od podstaw. Nauka przygotowania blejtramu i gruntowanie. Nauka kompozycji pod okiem artysty malarza oraz technicznego i technologicznego rejestrowania na płótnie swoich spostrzeżeń estetycznych. Cotygodniowa korekta poszczególnych etapów powstawania obrazu. Na koniec zorganizowanie wystawy powstałych prac.

Rękodzieło Artystyczne

Zajęcia z rękodzieła artystycznego obejmują tradycyjne techniki rękodzielnicze oraz techniki mało znane takie jak: koronka klockowa, frywolitkowa i siatkowa oraz słoma kukurydziana itp. Dają one dużo satysfakcji oraz otwierają nowe możliwości wyrazu plastycznego. Umożliwiają pełniejsze spojrzenie na twórczość ludową i dostosowanie jej do nowoczesnych trendów w modzie, biżuterii, wystroju mieszkań itp.

Quilling i inne

Quilling (ang. „nawijać na pióro lub rurkę”) technika z rodzaju papieroplastyki (zwana też papierowym filigranem) służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru.

Inne techniki to m.in. koszyczki-pudełeczka na drutach, siatki na zakupy, pocztówki, ozdoby, decoupage…

EDUKACYJNIE

Język Angielski i Język Włoski

Małe grupy uczące się języka angielskiego, włoskiego i niemieckiego w przyjaznej atmosferze.

 

TOWARZYSKO I IMPREZOWO

Brydż Towarzyski

Brydż jest zarówno grą towarzyską, jak i sportową. Można w niego grać w gronie przyjaciół, podobnie jak w wiele innych gier karcianych.

Zespół „Winne Grona”

Im starsi tym lepsi. Zespół muzyczno – instrumentalny zaprasza na spotkania z piosenką biesiadną. Przygotowujemy programy tematyczne, okolicznościowe i występy konkursowe (przeglądy). Raz w miesiącu zapraszamy na spotkanie z piosenką biesiadną.

Imprezy wg Kalendarza

Okolicznościowe spotkania z piosenką biesiadną z okazji winobrania, jesieni, Świąt, walentynek, uroczystości patriotycznych, powitania wiosny czy lata; warsztaty, pokazy, wernisaże, wystawy zdjęć i prac różnych sekcji naszego Domu Kultury.

 

Z A P R A S Z A M Y   N A   Z A J Ę C I A

Zachęcamy członków Zielonogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej do wzięcia udziału w tworzeniu oferty programowej SDK „Nowita” i złożenia swoich propozycji zajęć.

 

Na górę strony
E-OPŁATY i E-DOKUMENTY