Zielonogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa (logo)

OFERTA PROGRAMOWA

Zajęcia odbywają się według Planu zajęć

OFERTA PROGRAMOWA

 

GIMNASTYKA 50+

Zadyszka przy wejściu na schody? Nie chce się podbiec do autobusu? Ciężko schylić się  zawiązać buty?

Zapraszamy Państwa na ćwiczenia usprawniające, które mają na celu wzmocnienie mięśni, uelastycznienie układu kostno-stawowego, poprawienie wydolności krążeniowo-oddechowej, zapobieganie osteoporozie, zapobieganie bólom kręgosłupa oraz poprawienie ogólnej kondycji, postawy, sylwetki.

JOGA

Zajęcia, na których zrelaksujemy się, wzmocnimy, zregenerujemy, zadbamy o obszary zapomniane czy problematyczne. Zajęcia adresowane do kobiet w każdym wieku. Również do pań w ciąży, po urodzeniu dziecka czy w okresie menopauzy. Ćwiczenia są dopasowane do poziomu grupy i poszczególnych osób, tak aby osoby początkujące nie czuły się zbyt obciążone, a osoby zaawansowane mogły wykonać ambitniejszą pracę.

PILATES

To system ćwiczeń fizycznych którego celem jest rozciągnięcie wszystkich mięśni ciała. System Pilates to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Według założeń Pilatesu, metoda ta przyczyniać się ma do wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała.

ĆWICZENIA STABILIZUJĄCE KRĘGOSŁUP

Zajęcia wzmacniające i rozciągające przeciążone mięśnie, zapobiegające przeciążeniom kręgosłupa, bólom pleców, zaburzeniom koordynacji ruchu.

Zapewniają stabilizację w spoczynku głównie w czasie ruchu.

Przyspieszają kontrolę ruchów dowolnych.

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Na zajęciach tych koncentrujemy się na wzmacnianiu tzw. głębokiego gorsetu mięśniowego, który ma za zadanie ochronę dolnej części pleców. Główna praca odbywa się w obrębie  miednicy, brzucha, pośladków, mięśni przykręgosłupowych.

DŹWIĘKOTERAPIA

Terapia dźwiękowa to sposób oddziaływania jednym dźwiękiem lub zestawem kilku dźwięków na osobowość człowieka. Harmonizuje ciało, przywraca mu równowagę – relaksuje i usuwa sztywność ciała.

TAI CHI

To seria ćwiczeń gimnastycznych opartych na ruchu ciała, przywracających elastyczność i siłę mięśniową.

MALARSTWO

Malarstwo od podstaw oraz dla osób już malujących.

Nauka przygotowania blejtramu i kompozycji pod okiem artysty malarza oraz technicznego i technologicznego rejestrowania na płótnie swoich spostrzeżeń estetycznych. Cotygodniowa korekta poszczególnych etapów powstawania obrazu. Na koniec zorganizowanie wystawy powstałych prac.

GOBELINY

Zajęcia dla osób cierpliwych, mających zmysł artystyczny z umiejętnościami manualnymi, chcących realizować swoją wrażliwość poprzez pracę z tkaniną.

WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Różnorodne zajęcia artystyczne -Makramy.

Rękodzieło Artystyczne, Malowanie na szkle.

JĘZYK ANGIELSKI

Języka angielski w przyjaznej atmosferze, różne poziomy nauczania.

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE

Uczymy tak, aby osoba mogła samodzielnie pracować na komputerze: posługiwać się systemem operacyjnym oraz w sposób przemyślany korzystać z internetu.

TEATR

Poznawanie tajników powstawania sztuki teatralnej, bezpośredni udział w jej tworzeniu, z końcowym finałem jakim jest spektakl to miejsce dla osób chcących wyrażać swoją wrażliwość poprzez teatr.

 

BRYDŻ TOWARZYSKI

Brydż jest zarówno grą towarzyską, jak i sportową. Można w niego grać w gronie przyjaciół, podobnie jak w wiele innych gier karcianych.

TENIS STOŁOWY

Gra dla osób w każdym wieku. Wyrabia refleks i sprawność ruchową.

 

Z A P R A S Z A M Y   N A   Z A J Ę C I A

Zachęcamy członków Zielonogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej do wzięcia udziału w tworzeniu oferty programowej Spółdzielczego Domu Kultury  „NOWITA” i złożenia swoich propozycji zajęć.

 

 

Na górę strony
E-OPŁATY i E-DOKUMENTY
E-DEKLARACJE